Mercedes GLE350 de 2,0 AMG Line aut. 4Matic
| Kundetype | Erhvervsleasing |
| Leasing type | Finansiel leasing |
| Løbetid | 12 Måneder |
| Førstegangsydelse | 96.000 kr. |
| Restværdi | 330.000 kr. |
| Totalpris i løbetiden | 148.032 kr. |
| Antal kilometer inkluderet | 15.000 |
| Forsikring | Ikke inkluderet |
| Farve | Grønmetal |
| Type | SUV |
| Gear | 9 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 320 / 238 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.950 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Hybrid-Diesel |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Vægt | 2.655 kg |
| Længde | 492 cm |
| Bredde | 167 cm |
| Højde | 178 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 3.500 kg |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Moment | 700 nm |
| Lasteevne | 605 kg |
| CO2 udledning | 24 g/km |
| Batteristørrelse | 26,9 kWh |
- 360° kamera
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Aircondition
- Alarm
- Alufælge
- Antispin
- Auto. nødbremse
- Auto. parkering
- Auto. start/stop
- Automatgear
- Bakkamera
- Bakspejl m. nedbl.
- Centrallås
- DAB radio
- DAB+ Radio
- Digitalt cockpit
- Dæktryksmåler
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elektronisk bagklap
- El-klapbare sidespejle
- Elruder
- Elsidespejle
- Elsæder
- Fartpilot
- Centrallås fjernb.
- Fjernlysassistent
- Fuld LED forlygter
- Højdejust. forsæde
- Højdejusterbart førersæde
- Isofix
- Klimaanlæg
- Kørecomputer
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Skiltegenkendelse
- Splitbagsæde
- Svingbart træk (elektrisk)
- Svingbart træk
- Sædevarme
- Tonede ruder
- Anhængertræk, fast
- Træthedsregistrering
- Adaptiv undervogn
- Vognbaneassistent
- ABS-bremser
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐ 1 års garanti. Mulighed for forlængelse op til 48 mdr.⭐
•AMG LINE
•Svingbart anhængertræk 3.500kg
•AIRMATIC DC / luftaffjedring
•DISTRONIC PLUS/Adaptiv fartpilot
•Burmester®-surroundsoundsystem
•Parkeringspakke med 360-graders kamera
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•21" AMG-trådfælge
•Sportsrat i læder med dyb prægning
•Sædevarme foran & bag
•Sæder i sort delkunstlæder
•Smaragdgrøn metalliclak
Tryghed: Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 101km ved blandet kørsel(WLTP)
Bilnummer: 04263752NT
Øvrig: Aktiv parkeringsassistent, Tempereret kopholder, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Automatisk hastighedsregulering, Mørkt tonet glas, Kabine-lyspakke
-
4.336 kr./md.ekskl. moms
-
Kilometer81.500
-
Hybrid-Diesel(NEDC) 27,6 km/l
-
1. reg10/2022
-
Modelår2022
-
Grøn afgift1.160 kr. / år