Mercedes EQB250+ AMG Line
| Farve | Sølvmetal |
| Type | SUV |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 141 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 2.105 kg |
| Længde | 468 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 167 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Batteristørrelse | 70,5 kWh |
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Aircondition
- Alarm
- Alufælge
- Android auto
- Antispin
- Apple Carplay
- Auto. nødbremse
- Auto. parkering
- Auto. start/stop
- Automatgear
- Bakkamera
- Bakspejl m. nedbl.
- Blindvinkelassistent
- Centrallås
- DAB radio
- DAB+ Radio
- Digitalt cockpit
- Dæktryksmåler
- Elektrisk kabinevarmer
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elektronisk bagklap
- El-klapbare sidespejle
- Elruder
- Elsidespejle
- Soltag, elektrisk
- Fartpilot
- Centrallås fjernb.
- Fjernlysassistent
- Fuld LED forlygter
- Højdejust. forsæde
- Højdejusterbart førersæde
- Isofix
- Klimaanlæg
- Kørecomputer
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Panoramatag
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Skiltegenkendelse
- Soltag
- Splitbagsæde
- Svingbart træk (elektrisk)
- Svingbart træk
- Sædevarme
- Tagræling
- Tonede ruder
- Anhængertræk, fast
- Træthedsregistrering
- Vognbaneassistent
- ABS-bremser
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 20-11-2029⭐
•AMG LINE
•Nightpakke
•Svingbart anhængertræk
•Panorama el-glastag
•Forberedelse til DISTRONIC/ADAPTIV FARTPILOT
•Apple Carplay & Android Auto
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Parkeringspakke med bakkamera
•19" AMG Fælge multieger design
•Sportsrat i læder med dyb prægning
•Sæder i sort delkunstlæder
•Hightechsølv metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 483km ved blandet kørsel(WLTP), eller 633km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:03263715NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Hastighedsskilteregistrering, Loftbeklædning i sort stof, Mørkt tonet glas bag, Orienteringsbelysning, Sædevarme.
-
379.800 kr.
-
Kilometer20.100
-
1. reg11/2024
-
Modelår2025
-
Grøn afgift920 kr. / år