Mercedes EQA250 Progressive
| Farve | Gråmetal |
| Type | CUV |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 141 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 2.045 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Aircondition
- Alarm
- Alufælge
- Android auto
- Antispin
- Apple Carplay
- Auto. nødbremse
- Auto. parkering
- Auto. start/stop
- Automatgear
- Bakkamera
- Bakspejl m. nedbl.
- Blindvinkelassistent
- Centrallås
- DAB radio
- DAB+ Radio
- Digitalt cockpit
- Dæktryksmåler
- Elektrisk kabinevarmer
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elektronisk bagklap
- El-klapbare sidespejle
- Elruder
- Elsidespejle
- Elsæder
- Fartpilot
- Centrallås fjernb.
- Fjernlysassistent
- Fuld LED forlygter
- Højdejust. forsæde
- Højdejusterbart førersæde
- Isofix
- Klimaanlæg
- Sædebetræk, imiteret dellæder
- Kørecomputer
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Skiltegenkendelse
- Splitbagsæde
- Svingbart træk (elektrisk)
- Svingbart træk
- Sædevarme
- Anhængertræk, fast
- Træthedsregistrering
- Varme i rat
- Vognbaneassistent
- ABS-bremser
LIGE ANKOMMET - KLARGØRING & BILLEDER PÅ VEJ
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 18-02-2030⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•Svingbart anhængertræk
•Memory-pakke (El justerbar sæde med hukommelse)
•DISTRONIC PRO/Adaptiv fartpilot
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Apple Carplay & Android Auto
•Parkeringspakke med bakkamera
•18" letmetalfælge 5 egers-design
•Rat elvarme
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort kunstlæder
•Mountaingrå metalliclak
Tryghed: Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 517km ved blandet kørsel(WLTP), eller 666km ved bykørsel🏎️
Bilnummer: 03263704NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Automatisk hastighedsregulering, Sædevarme, Orienteringsbelysning.
-
339.800 kr.
-
Kilometer10.700
-
1. reg02/2025
-
Modelår2025
-
Grøn afgift920 kr. / år